Szkolenie CIT

W przeciągu ostatnich lat w Polsce prawo podatkowe staje się coraz bardziej skomplikowane. Choć politycy zapowiadają, że będą dążyć do wprowadzenia przepisów przyjaznym przedsiębiorcom, coraz częściej „uszczelnianie luki podatkowej” negatywnie odbija się na uczciwych podatnikach. Samodzielnie może być bardzo trudno śledzić wszystkie zmiany w prawie, tymczasem kary za ewentualne pomyłki są bardzo wysokie. Z tego powodu warto zapisać się na szkolenie CIT 2019.

Dlaczego warto korzystać ze szkoleń podatkowych?

Szkolenia podatkowe adresowane są pracowników działów księgowych i finansowych, menadżerów, dyrektorów finansowych czy tych z przedsiębiorców, którzy samodzielnie odpowiadają za rozliczenia podatkowe. Osoby zatrudnione w tych obszarach muszą posiadać dużą wiedzę, która będzie na bieżąco aktualizowana. Samodzielnie może być trudno śledzić wszystkie zmiany, w dodatku niektóre z przepisów są tak sformułowane, że nietrudno o błędną interpretację. Z tego powodu osoby zajmujące się podatkami powinny regularnie uczestniczyć w szkoleniach z doświadczonymi praktykami.

W trakcie organizowanych przez nas szkoleń wiedza z zakresu podatków przekazywana jest w przystępny i usystematyzowany sposób. Nasi specjaliści wskazują te kwestie, na które przede wszystkim warto zwrócić uwagę, poszczególne zagadnienia omawiają na podstawie praktycznych przykładów z życia, wyczerpująco odpowiadają na pytania Uczestników, pomagając wyjaśnić ich wątpliwości.

Zmiany w CIT 2019. Szkolenie CIT 2019.  

W roku 2019 przedsiębiorców czekają znaczące zmiany, jeśli chodzi o rozliczanie podatków CIT. Bardzo korzystną zmianą jest zmiana stawki CIT dla przedsiębiorców, których roczne obroty nie przekraczają kwoty 1,2 mln euro. To wysokość obrotów, której nie przekracza zdecydowana większość małych firm i wiele ze średnich. Od 2019 roku będą mogli oni rozliczać się według obniżonej stawki CIT – 9%, a nie, jak miało to miejsce dotąd – 15%. Może to oznaczać w niektórych przypadkach bardzo duże oszczędności. Stawka ta obejmie również część nowo założonych przedsiębiorstw – jednak nie tych, które powstały w wyniku przekształceń restrukturyzacyjnych. Znaczące zmiany dotkną również eksporterów – obecnie nawet 75% z nich będzie zobowiązanych do tego, by rozliczać „podatek u źródła”. Te i inne zmiany w podatkach zostaną szczegółowo omówione podczas szkolenia CIT 2019.

Jesteś zainteresowany szkolenie odwiedź stronę https://akademialtca.pl

Ceny transferowe 2019 – szkolenie

Obszarem, w którym w tym roku Ministerstwo Finansów wprowadziło bardzo dużo zmian w 2019 roku, są ceny transferowe – ceny w transakcjach pomiędzy powiązanymi ze sobą podmiotami.  To zagadnienie bardzo istotne dla wielu przedsiębiorców, którzy posiadają różne filie swoich działalności. Polskie przepisy nakładają na przedsiębiorcę obowiązek przygotowywania szczegółowej dokumentacji. Podczas szkolenia dokładnie wyjaśnimy, w jaki sposób ją przygotować i zadbać o optymalizację kosztów w kontekście zmian w przepisach, tak by działać całkowicie w granicach prawa i nieświadomie nie narażać się na zarzuty o chęć unikania opodatkowania czy innego rodzaju oszustwa podatkowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *