Usługi prawnicze w Internecie: jak znaleźć dobrą e-kancelarię?

Usługi prawnicze w Internecie: jak znaleźć dobrą e-kancelarię?

Powszechność Internetu sprawia, że coraz więcej form decyduje się świadczyć swoje usługi w sieci. Nie inaczej jest z kancelariami prawniczymi. Niektórzy prawnicy szukają swoich klientów już głównie online i głównie w sieci świadczą usługi. Jak znaleźć dobrą kancelarię i w jakich sprawach najlepiej sprawdzają się porady prawne online?

Trzy cechy sprawdzonej e-kancelarii

Tym, co w przypadku nagłych spraw decyduje o przewadze internetowych porad prawnych nad tradycyjnymi, jest czas. Porady prawne online udzielane są niemal błyskawicznie siedem dni w tygodniu. Podstawą do udzielenia takiej porady jest dokładny opis problemu, którego dokonuje klient – najczęściej za pośrednictwem dostępnego formularza. Do opisu załączyć można skany lub zdjęcia dokumentów związanych ze sprawą.

Po zapoznaniu się ze sprawą – nawet w ciągu godziny – wysyłana jest bezpłatna wycena, a po jej zaakceptowaniu poradę otrzymuje się kilkanaście godzin. Co ważne, usługa jest anonimowa. Nie trzeba przesyłać żadnych danych osobistych, jeśli nie wymaga tego sprawa.

Kiedy wybrać poradę prawną online?

Choć korzystając z usług e-kancelarii mamy pewność, że pomaga nam profesjonalista, warto pamiętać, że specyfika niektórych spraw może wymagać częstszych konsultacji lub porad osobistych. Z pewnością prostsze sprawy cywilne, administracyjne czy podatkowe warto poświęcić uwadze e-prawnika. W ich przypadku zwykle jednorazowa pomoc prawnicza wyczerpuje problem i umożliwia jego właściwe rozwiązanie.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *