Prawnik online pomaga wyjść z długów! Sprawdź jak skutecznie wyjść z pętli zadłużeń

W Polsce coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia. Rosnące potrzeby konsumenckie nie idące w parze z większymi dochodami rodziny sprawiają, że nie potrafimy prawidłowo obsługiwać swoich zobowiązań. Próbując samodzielnie wyjść z chwilowych problemów ratujemy się drobnymi pożyczkami, którymi spłacamy poprzednie wierzytelności. Gdy sytuacja się powtarza, zachęceni ofertami banków decydujemy się na kolejne, tym razem większe zobowiązanie. Tak powstaje pętla zadłużeń, która z każdym kolejnym długiem coraz mocniej się zacieśnia.

 

Gdzie szukać pomocy kiedy nie mamy szans na kredyt konsolidacyjny?

Im dłużej przeterminowane zobowiązania nie są regulowane, tym mniejsze mamy szansę na uzyskanie konsolidacji, która byłaby najkorzystniejszym rozwiązaniem. Opóźnienia odnotowywane są w bazach dłużników a posiadanie wpisu w jakiejkolwiek z nich zamyka drogę do zaciągania kolejnych wierzytelności. W takich sytuacjach nie warto jednak chować głowy w piasek. Proces oddłużania jest czasochłonny, ale z pomocą eksperta można zapanować nad obrastającymi w odsetki karne długami. Porady prawne online to pierwszy krok jaki należy podjąć. Doświadczony specjalista na podstawie analizy zadłużeń i możliwości spłat wynikających z naszych dochodów podejmie negocjacje z bankami oraz firmami pożyczkowymi. Celem tych działań będzie zawarcie korzystnej dla klienta ugody obejmującej rozłożenie długu na raty lub przesunięcie terminu spłaty. Kiedy negocjacje zakończą się sukcesem wystarczy już tylko rzetelnie wywiązywać się z umowy.

2 komentarze

  1. Finanse i kredyty zawsze były dla mnie ciężkim tematem. Dobrze, że już wiem, gdzie mogę zwrócić się o pomoc. Niefajnie wpakować się bezmyślnie w zadłużenia.

  2. Myślimy z żoną nad wzięciem kredytu, jednak nie jest to sprawa tak prosta, jakby się mogło wydawać. Łatwo zaszkodzić swojemu budżetowi, więc warto od razu poprosić o pomoc sprawdzonego prawnika.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *