Obrońca z urzędu

Każda kancelaria prawna w Częstochowie oraz podobnego rodzaju placówki rozsiane po całym kraju to miejsca, w których za pieniądze można skorzystać z usług prawnych świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Jednakże często zdarza się, że osoby, którym wytoczono proces z zakresu złamania któregoś z przepisów prawa karnego nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie takiego fachowca. Wówczas mówi się o tym, że zostanie mu przydzielony obrońca z urzędu.

 

Prawnik gorszego rodzaju?

 

W powszechnej świadomości tego rodzaju prawnicy traktowani się jako ci gorsi, a czasem nawet jako nieudacznicy, którym nie powiodła się kariera w prywatnych kancelariach adwokackich, ale to bardzo krzywdząca opinia: najczęściej obrońcami z urzędu zostają bardzo młodzi prawnicy, osoby, którym zależy na pracy w konkretnej prokuraturze lub też prawnicy z powołania, osoby, które po prostu chcą pomagać innym niezależnie od ich statusu społecznego i sytuacji finansowej.

 

To samo zaangażowanie

 

Wydaje się, że płacenie kilkakrotnie wyższych stawek prawnikom z renomowanych kancelarii adwokackich to zwyczajne marnowanie pieniędzy: w przypadku większości spraw naprawdę najważniejsze są rzeczowość, terminowość oraz wiedza związana z tą konkretną dziedziną prawa. Warto kierować się nie cenami, ale opiniami klientów oraz korzystać z rad znajomych, a z pewnością znajdziemy idealnego dla siebie prawnika, który okaże się bardzo pomocny w naszym przypadku.

2 komentarze

  1. Amerykanie kochają filmy o prawnikach, nie macie wrażenia, że nasze polskie produkcje na ten temat nie dorastają im do pięt?

  2. No nie wiem, chyba taki dobrze opłacony i świetnie wyglądający prawnik robi lepsze wrażenie na sali sądowej

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *