Kwestie związane z alimentami

Co to takiego alimenty? To na pewno bardzo emocjonujący temat dla wszystkich rozwiedzionych: jedna ze stron, ta, która, zgodnie z wyrokiem sądu, nie ma dzieci na wychowaniu, płaci swoim pociechom co miesiąc określoną przez sąd kwotę. Obowiązek alimentacyjny jest ostatnio dość dyskusyjny, a wszystko to dlatego, że coraz więcej osób unika ich płacenia. Alimenty w Częstochowie nie charakteryzują się zbyt wysoką ściągalnością, a wszystko to dlatego, że mało jest skutecznych mechanizmów, które można wykorzystać w stosunku do osób, które płacą alimenty zbyt późno lub też nie robią tego wcale. Rządzący zapowiadają już jakiś czas przeprowadzenie stosownych reform związanych z tym zagadnieniem, ale nadal w dalszym ciągu niewiele się zmieniło. Jeżeli nasz były współmałżonek nie wywiązuje się ze swoich finansowych obowiązków, warto jest skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii adwokackiej w Częstochowie.

 

Od czego zależna jest wysokość świadczenia?

 

Nie ma czegoś takiego, jak średnia kwota alimentów – istnieje najniższa możliwa, ale nie ma maksymalnej, wszystko to ustalane jest indywidualnie w zależności od dochodów rodziców czy też poziomie, na jakim dotychczas żyło dziecko. Wpływ na ich wysokość ma także fakt, czy dziecko jeszcze się uczy lub studiuje oraz jaki jest stan jego zdrowia.

 

Fundusz alimentacyjny

 

W sytuacji, w której rodzic nie jest w stanie płacić ustalonych przez są alimentów możliwe jest skorzystanie ze wsparcia funduszu alimentacyjnego.

2 komentarze

  1. a co w sytuacji, kiedy były małżonek ukrywa swoje prawdziwe dochody, w związku z czym sąd ustala bardzo niskie alimenty?

  2. To niesprawiedliwe, powinno się zwiększyć ściągalność a nie brać na alimenty pieniądze od podatników ;/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.